One of the things that we run out of the most frequently in our house is laundry soap. The cost always struck me as a little high especially when you consider half of what you are getting in the bottle is water. One day as I was lamenting to a friend about this never-ending problem, she recommended that I try making my own. I thought why not and have been doing so for months. Not only do I save at least $15 a month, I have also eliminated some of the fillers and dyes that irritate my son’s sensitive skin without paying for the ‚ÄúspeciallyRead More →